flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У Вищій раді юстиції ведеться робота з розробки методології системи оцінки ефективності діяльності судових установ

08 квітня 2016, 15:19

  Представники секретаріату Вищої ради юстиції, Ради суддів України провели зустріч із експертами Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» з питань розробки методології управління ефективністю в діяльності судових установ. Участь у зустрічі взяли експерти Проекту з питань бюджетування сектору юстиції: старший радник Вищої судової і прокурорської ради Боснії та Герцеговини, член CEPEJ Адіс Ходжич, а також Довидас Виткаускас, Денис Пащенко. Від Вищої ради юстиції: керівник секретаріату Сергій Пушкар, начальник відділу бюджетного планування, фінансування, бухгалтерського обліку та звітності Світлана Нижник, заступник начальника відділу внутрішнього аудиту Тамара Тарасюк, начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Гуртенко та інші. Від Ради суддів України участь у зустрічі взяв член РСУ, суддя Київського апеляційного господарського суду Валерій Суховий.

      Учасникам зустрічі було презентовано пропозиції ВРЮ щодо методології визначення індикаторів для ефективного планування бюджету Вищої ради юстиції з урахуванням досвіду судових систем країн Європейського Союзу і, зокрема, напрацювань, представлених напередодні експертом Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Адісом Ходжичем у публічному звіті щодо управлінської ефективності українських судів.  

          В Україні бюджетний процес на державному рівні не проходить як у бізнесі оцінки ефективності затрат. Як зазначив під час зустрічі керівник секретаріату Сергій Пушкар, впровадження нової методології оцінки ефективності управління потребує передусім законодавчих змін. Наразі спільно з Проектом секретаріат Вищої ради юстиції працює над розробкою індикаторів ефективності управління у Вищій раді юстиції. Подібну підготовчу роботу проводять й Рада суддів України та Державна судова адміністрація України, що опікуються формуванням бюджетів місцевих та апеляційних судів.

      Як наголосив під час зустрічі Довидас Виткаускас, питання  ефективного бюджетного планування та управління якості – взаємопов’язані процеси і потребують визначення індикаторів, які дадуть змогу в майбутньому проводити оцінку ефективності управління судовими установами, хоч складність побудови бюджетного процесу судової влади в Україні роблять розробку і запровадження єдиної методології оцінки управлінської ефективності суду в нашій державі надзвичайно складним. Однак учасники зустрічі наголосили на важливості проведення цієї роботи, оскільки результати оцінки ефективності управління в судовій системі має здатність продемонструвати громадськості як третя влада використовує державні ресурси для виконання покладених на неї завдань, наскільки ефективно працюють судові установи, чи досягає суд встановлених цілей, яких змін чи ресурсів вони потребують для належної якості роботи.

                                                                                           За інформацією відділу взаємодії зі ЗМІ Вищої ради юстиції